folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@jayde : Turkleri cok seviyorlar. Japonlar genellikle Turkiye'ye kulturel anlamda geliyor. Deniz ve Turistik yerler icin Hawaii, Bahama, Guan benzeri yerlere gidiyorlar. Evet Fatsalilar Koloni kurmus durumda. Ozellikle Nagoya'da. Ama burada ufak bir sorun var. Nagoya'da Turk'um dediginizde buyuk ihtimal sizden uzak duracaklardir. Cunku fatsalilar pek iyi bir izlenim birakmis diyemem. Ayda yaklasik olarak 50-60 kisi Musluman oluyor sadece Osaka-Kobe bolgesinde.

@Seyhim : Soz, Miku buraya konsere gelirse senin icin gidecem. Simdilik sana resmini gondereyim. Scanner dan taradim resim biraz bozuk olabilir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

bi aylık ortalama kaç kuruşa karnımız doyar hocam ? öğretmen falan ortalama kaç lira kazanabilir ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bu Hatsune Miku gerçek mi yoksa animsayonmu :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ben aslen fatsalıyım ama kimlikte samsun yazıyor allahtan, belki bigün yolumuz düşer :).

birde gelirsem şunlarda konaklamayı düşünüyorum

rebellisch tarafından 15/Ara/12 17:41 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@driveshaft : Sanirim sorun icin yeni bir baslik acmam gerek.

Evlilik : Evlendiginizde ilk bir kac ay ayaklariniz yere degmez. Ama sonra Kulturel sorunlar bas gostermeye baslar. Cunku Kulturu, dini, dili, yetistirilme tarzi vs gibi %100 size farkli biri ile evleniyorsunuz. Sizin icin siyah olan sey esiniz icin beyazdir. Size ters gelen birsey onun icin cok normaldir. Ciddi anlamda kultur catismasi oluyor.

Bizde evin reisi erkektir ama Japonya anaerkil bir toplumdur. Burada evlendikten sonra(ve ozellikle cocuk olduktan sonra) butun guc ve hakimiyet kadina gecer. Erkegin yaptigi tek sey calisip ay sonunda eve para getirmektir.

@umbatu : Hocam onuda onumuzdeki hafta ici arastirip bilgi vereyim. Ama hangi bolum icin oldugunu belirtirsen daha kolay olur.

@ShockMan : Hocam seni severim bilirsin. Gelirsen her zaman misafirim olursun.

@weskeyy : Sadece Cay seramonisini ogrenmek yaklasik 6 yil suruyor. daha bunun hat sanati var, kimono seramonisi var, kilic yapma seramonisi...vs. Buradaki istisnasiz butun sirketlerin kendilerine ait bir felsefesi vardir ve bunu kocaman poster seklinde calisanlarin hergun gorebilecegi yere asarlar. Ve evet, burada herseyin bir kurali, intizami vardir ve onlara gore hareket etmek cok onemlidir.

Dunyanin en buyuk programcisi olsaniz. Butun programlama dillerini ezbere bilseniz bile eger 2 gun ise gec gelirseniz aninda sizi uyarirlar, devam ederseniz kanin onune koyarlar. Yani ne olursan ol asla sirket kurallarindan ve felsefesinden ustun degilsindir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@joe_black : Sanirim devlet okullarinda 8000tl falan aliyorlar. Ayrica yilda iki defa ikramiye + butun saglik ve emeklik sigortasi + yol parasi

@JuMaN : Animasyon hocam. Youtube da bir dunya videosu var

https://www.youtube.com/watch?v=DTXO7KGHtjI

@rebellisch : Eger kimlikte Ordu yaziyorsa tavsiye olarak asla Nagoya'dan giris yapmaya calisma.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

7 - Ask mesk :
        Japon insani cok esnektir. Burada buldugunuz hatunu istedigiz otele atma sansiniz var. Ayrica Love Hotel denilen sadece mikis muhabbeti olan oteller var. Bu otellerde ne siz resepsiyonisti, nede baska biri sizi gorur. Hersey elektroniktir. Giriste butun odalarin resimleri vardir ve musait olan odalarin isiklari yaniyordur. Istediginiz odanin resminin altindaki dugmeye basarak o odayi kiralarsiniz. Tavandaki ok isaretleri sizi odaya dogru goturur. Asansor istediginiz odanin bulundugu kata otomatik olarak cikar kacin katti diye dusunmenize gerek yoktur. Bu oteller 2-3 saatlik ve butun gun diye iki opsiyon sunuyor eger 2-3 saat kalacaksaniz ortalama ucreti 50-60 tl civarindadir.

Şu maddeyi sevdim :D

Cebit te japonlarla foto çekildiğimizde zaten herkes gördü. Hayır diyemiyorlar :D 2 kızla birden çekilmiştim. Bu sefer japonyaya gidip 2 kızla birden çıkayım :D

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Onemli not: Arkadaslar burada anlattiklarim ile gozunuzde Japonya'yi fazla buyutmeyin. Buraya gelirseniz cok buyuk sikintilar yasayacaginizi unutmayin.

Eger bu konuyu 6 yil once acmis olsaydim, bugun TBT de Japonya'yi seven tek bir murit kalmazdi.

Ama daha once bahsettigim gibi adaptasyon sureci tamamen size kalmis birsey, sakin bir insansinizdir, o zaman daha cabuk adapte olursunuz. Benim gibi asabi mizacli biriyseniz adaptasyon sureci hem cok uzun hemde cok sancili geciyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

@Tengri hocam, bugun senin icin bir kac dil okuluna baktim, asagida resimini ekledigim okul devlet okulu, 1.5 yillik dil ogrenimi yaklasik 25000tl fiyat icinde barinma haric hersey dahil.

Yurt mevcut ama extra fiyat. Gerci her halukarda kendi tutacagin evden cok daha ucuz olacaktir.

Bu okula kayit yaptirirsan hafta 20 saat yasal olarak calisma iznin var. Gerci 20 saatten fazla da calissan kimse umursamaz mesela cumartesi, pazar tam gun calisabilirsin.

haftalik 20 saatlik calisma ile yaklasik olarak 1600tl gibi mir para kazanabilirsin ki bu para 1.5 yil calisinca okula verecegin parayi fazlasiyla cikarir. Resimde de gorecegin gibi 1 yillik fiyati 16000tl falan 1.5 yillik ise 25000tl falan

teşekkürler hocam. Bir kaç sorum olucak.

Şimdi ben kuzenimle beraber gelicem oraya. 2 mizde üniversite okumak için geliyoruz.  Üniversiteye girdik dil öğrenmek için, 2miz de aynı yurtta aynı odada kalmak istiyoruz. Şimdi sorularum şunlar;

Part time 1 iş bulmakta zorlanırmıyız? ( dil bilmiyoruz yol bilmiyoruz, hiç bişey bilmiyoruz :D bize kim iş verir?)

1.5 yıl boyunca 25 000 tl demişin, 2 kişi 50 000 yapar, + 1.5 yıllık yurt masrafı kaç para eder tahmini?

son olarak bilgisayar mühendisliği okumak istiyoruz 2 mizde dil okulu hariç, yıllık okul masrafı tahmini kaç tl olur?

Bu sorularımı cevaplarsan sevinirim hocam?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam peki mesela tatil için geldik, normal insanların ve market, turistik yerlerde falan ingilizce biliyorlarmı.

Geçen kurbanda St petersburgda baya sıkıntısını çektik bu olayın, subway e girdik sandwich alıcaz ing bilmiyo, diskoya gidiyoruz ing bilmiyo markate gidiyoz ing bilmiyo baya zorlandık açıkçası.

Hani seneye 10 günlüğüne falan gezmeye gelsek dil konusunda sıkıntı çekermiyiz?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 44857 Toplam Mesaj: 335