folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek

okuldan yeni geldim direk tbt yi açıp konuya bakıyorum. olmaz böyle birşey :) bağımlılık yaptı konu.

eyw. üstad eşsiz bilgiler veriyorsun. sebebimiz olucaksın bak :d

Hayat Bizi 61 kenara...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Valla hocam, keske elimde olsada Turkiye'deki herkesi bir sureligine buraya getirebilsem.

Hasetin, kiskancligin, acgozlulugun, kavganin, rusvetin, yolsuzlugun, hirsizligin olmadigi bir yer. Her kes birine saygili, kibar, nazik.

Cok defalar kara kara dusunmusumdur. Neden Turkiye 1923 te kuruldugu halde 1945 te atom bombasi yiyip yerle bir olan bir ulkeden takvim olarak en az 200 yil geride diye.

Adamlara bakiyorum, anasini satayim herkes isinde gucunde. Ne teror var, ne bomba var. "Ulan ben Osaka'liyaaaaam adamin mk" kulturu yok.

Burada yasayan diger Turkleri bilmem ama acayip zoruma gidiyor.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

internetten bayagıdır bakıyorum kafam karıştı :| aslında kolay diyorlar yapı olarak türkçeye benziyormuş. yalnız bu öyle kitaptan falan okumayla öğrenilmez kanımca :| mesela sen nasıl öğrendin abi? en çok nerede zorlandın?

Katakana ve Hiragana cok basit, yaklasik 10 gunde 15 gunde ogrenebilirsin. Sorun olan kanji. Ama burada yasiyorsan eger yaklasik 6 ayda asagi yukari 300 tane ogrenebilirsin. Yaz deseler yazamazsin ama enazindan gunluk olarak kullanilan temel kanjileri ogrenebilirsin.

Ben Japonca ogrenmeye karar verdigimde, ilk okul kitaplari almistim. onlarla calistim.

Illa ogrenecem dersen, ogrenmesi zor, ama zamanlar yavas yavas kendiliginden ogreniyor insan.

sen su anda tüm alfabeleri biliyomusun :| bide ingilizce biliyosun tabi :| hevesim kaçtı 2 saattir bi desu yu öğrendim oda kibar olmak için kullanılıyomuş :F

abi ilkokul kitapları için bile az çok japonca bilmen gerekiyor yine değilmi?

çok fena heveslendirdin :F

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Helyum bunu yazdı

sen su anda tüm alfabeleri biliyomusun :| bide ingilizce biliyosun tabi :| hevesim kaçtı 2 saattir bi desu yu öğrendim oda kibar olmak için kullanılıyomuş :F

abi ilkokul kitapları için bile az çok japonca bilmen gerekiyor yine değilmi?

çok fena heveslendirdin :F

desu ve masu son ekleri keigo denilen japoncadir .Yani kibar japonca. Tanimadigin insalar ile konusurken veya rutbe olaka  senden buyuk olan, yasca senden buyuk olan ve is yerinde vs vs yerlerde kullanilir.

Mesela normal japoncada

Gohan => Yemek

Kibar Japoncada

Meshi => yemek ama meshi genelde restaurantlarda garsonlar siparis alirken kullanir.

O meshi ikaga deshouka ? "Yemek alirmisiniz" demek aslinda tam turkcesi "yemek yemeye ne dersiniz"

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Hocam merhaba.Bu yıl liseyi bitirip üniversiteye gireceğim fakat aklıma takılan birkaç soru var.

Acaba burdan hangi eğitimi alıp japonyaya yerleşirsem iş bulabilirim ? Ben burda hukuk okumak istiyordum fakat ciddi manada Japonya'da yaşamak istiyorum.Hayatımı orda sürdürmek istiyorum.

Burdan alacağım eğitim orda kabul ediliyor mu ? Uluslararası İlişkiler gibi bir bölüm okusam ne olur ? İş hayatına girişle ilgili bana neler söyleyebilirsin ? Örneğin burdan uluslar arası ilişkiler mezunu olarak girebileceğim işlere orda da girebilir miyim işler orda nasıl yürür ? 

Koca hestiy aya bedenem ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Japonca bilmeden hicbirsey yapamazsin hocam. Gerci dil sorunu sadece burasi icin gecerli degil, misal almanya'ya gittin orada calisacaksin ama almanca bilmiyorsun, o zaman kimse sana is vermez.

Yillar once burada bir arkadasim vardi, herif belcikali, nasil olmussa panasonic e kadrolu eleman olarak girmis, altinda porche vardi.

Ama herif bir japonca konusuyordu, japondan daha iyi neredeyse.

Yani demem o ki, dil bilmeden superman dahi olsan is bulamazsin, dil bildikten sonra her cesit is bulabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

şunu da sorayım öyleyse,burdan eğitim alıp japonya'da yüksek lisans yapsam - ki çok zor olduğundan bahsediliyor - rahatlıkla işe girer miyim ? 

burdan mesela psikoloji veya hukuk mezunu oldum gittim oraya,kendi alanımda iş bulabilir miyim ? şirketin çaycısı olmak istemiyorum :) sanırım genel olarak sayısal alandan -mühendisliklerin hepsi,tıp vs- gibi alanların devamında çalışanlar rahat iş bulabiliyormuş.

Koca hestiy aya bedenem ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ehveniser bunu yazdı

şunu da sorayım öyleyse,burdan eğitim alıp japonya'da yüksek lisans yapsam - ki çok zor olduğundan bahsediliyor - rahatlıkla işe girer miyim ? 

burdan mesela psikoloji veya hukuk mezunu oldum gittim oraya,kendi alanımda iş bulabilir miyim ? şirketin çaycısı olmak istemiyorum :) sanırım genel olarak sayısal alandan -mühendisliklerin hepsi,tıp vs- gibi alanların devamında çalışanlar rahat iş bulabiliyormuş.

Burada bildigim bir Turk dis hekimi var. Herif doktoraya gelmis buraya daha sonra burada kalmis.

Burada okul bitirdigin zaman zaten japoncayi super konusuyorsundur. Eeee elinde universite diplomasi ve Japonya dan aldigin master var.

Bence sen is bulabilirmiyim yerine hangi iste calissam diye dusunursun. Ama yinede abartili anlatip hayale kapilmani istemem. Cunku sonucta hayat surprizlerle dolu.

Not : Saat 1 i gecti. Ben yatayim artik. Yarin soru olursa kaldigimiz yerden devam ederim.

sniperscope tarafından 18/Ara/12 18:04 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Para biriktirip orda yuksek , doktora felan yapmayi dusunmeye basladim sonunda :) 20dayfa olursa konu belliydi bole olacagi :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hayatımda toplasan bu kadar yazı okumamısımdır konu supermıs oku oku aktı gıttı valla

ama acayıp gelesım geldı sımdı burada bı adam var oglu orada calısmaya gıtmıs cocuk sonrada orda kalmıs

ben daha gelmem dıyormus gerı 21 yasında aslan bı kardesım var adam bunun aklını celmıs senıde gondereyım dıyor

calıs orda kazan buraya yollarsın aılene falan fılan tabı aılecek korkuyoz calısamassın edemessın

onada aylık gelırın 4000-5000 demısler o yuzden cok ıstıyor gelıp para yapıp sonrada turkıyeye donmeyı

tabı bızımkıler korkuyor kacak calısırsın hapse atarlar falan basına bısey gelır az cok tahmın edersınız aılenın neler dedıgını ama

orada kalan cocuk sanırım evlendırır senı anlasırsın bırıyle oturma ıznı alırsın rahat calısırsın demıs

cocuk yanlıs hatırlamıyorsam nagoyamı nugoyamı dıe bı yerde kalıyormus kardesım ole solemısler

sımdı sen bole soleyınce kardesımı bende gondermek ıstemıyordum ama

anlattıgına gore basına bısı gelmesı ıcın kardesımın ters bısı yapması gerek oda ıyı hastır ters bı cocuk degıldır

guvenıyorum yanı o konuda sımdı gonderesım geldı gıtsın kendını kurtarsın gıbısınden

ne dersın hocam gonderdıgımızde bı sorun olurmu?

ya aslında sorun olsun hallederız sagsaglım alalım basına bı yerıne bı ıs gelmesın yeterlı bıze

NOT: kimlikte FATSA yazıyor biz fatsalıyız hocam daha once tanısmıstık hatırlıyomusun bılmıyorum ;)

Toplam Hit: 44873 Toplam Mesaj: 335