folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bu videoların aynılarını çinde trenlerin durumu diye izlemiştim :D dili anlamadığımız için tabi ne versler yiyoruz :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Japonya'nın önemli üniversitelerinden Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde yeni öğretim yılında Türkçe seçmeli ders olarak okutulacak.

Yunus Emre Enstitüsü ile Bunkyou Gakuin Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile birlikte Türkçe dersleri akademik dönem başlangıcı olan Nisan 2013 tarihinden itibaren kredili seçmeli ders olarak başlayacak. Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliği'nde düzenlenen imza törenine Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç, üniversitenin rektörü Prof. Nobuo Kawabe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Masakazu Shimada, Yunus Emre Enstitüsü adına Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezi müdürü Telat Aydın katıldı.

İşbirliği anlaşması çerçevesinde üniversitede Türk kültürü, Türk sanat tarihi, Türk edebiyatı ve medeniyeti ile ilgili birçok etkinlik düzenlenmesi de hedefleniyor. İmza töreni öncesinde üniversite yetkilileri ile bir süre sohbet eden Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye ile Japonya arasında tarihten gelen dostane ilişkilerin ekonomi ve kültürel alanlarda da daha etkin hale gelmesini arzu ettiklerini, gelecek yıl Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde Türkçe'nin kredili seçmeli ders olarak eğitim müfredatına girmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Japonya'nın önemli üniversitelerinden Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde yeni öğretim yılında Türkçe seçmeli ders olarak okutulacak.

Yunus Emre Enstitüsü ile Bunkyou Gakuin Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile birlikte Türkçe dersleri akademik dönem başlangıcı olan Nisan 2013 tarihinden itibaren kredili seçmeli ders olarak başlayacak. Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliği'nde düzenlenen imza törenine Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç, üniversitenin rektörü Prof. Nobuo Kawabe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Masakazu Shimada, Yunus Emre Enstitüsü adına Tokyo Yunus Emre Türk Kültür Merkezi müdürü Telat Aydın katıldı.

İşbirliği anlaşması çerçevesinde üniversitede Türk kültürü, Türk sanat tarihi, Türk edebiyatı ve medeniyeti ile ilgili birçok etkinlik düzenlenmesi de hedefleniyor. İmza töreni öncesinde üniversite yetkilileri ile bir süre sohbet eden Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye ile Japonya arasında tarihten gelen dostane ilişkilerin ekonomi ve kültürel alanlarda da daha etkin hale gelmesini arzu ettiklerini, gelecek yıl Bunkyou Gakuin Üniversitesi'nde Türkçe'nin kredili seçmeli ders olarak eğitim müfredatına girmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

harbi japonlar bizi seviyor  :)

kaygusuz tarafından 25/Ara/12 14:10 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

şu anlık japonyaya gitsem bile 170000 yen gibi bi para ancak cıkarabilirim. bu para 2 hafta süreyle yetermi? kalıcak yer yiyecek içecek için ? ekstra harcamaları saymadan bi maliyet hesaplayabilirmisin abi?

yada işte tokyoda en düşük lokanta en yüksek lokanta, en düşük otel en yüksek otel gibi bilgiler verebilirmisin?

birde atıyorum tokyo osaka arası otobüs fiyatları hakkında biraz daha bilgi alabilirmiyim?

fiyatları yen olarak versen daha iyi olur :D

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Helyum bunu yazdı

şu anlık japonyaya gitsem bile 170000 yen gibi bi para ancak cıkarabilirim. bu para 2 hafta süreyle yetermi? kalıcak yer yiyecek içecek için ? ekstra harcamaları saymadan bi maliyet hesaplayabilirmisin abi?

yada işte tokyoda en düşük lokanta en yüksek lokanta, en düşük otel en yüksek otel gibi bilgiler verebilirmisin?

birde atıyorum tokyo osaka arası otobüs fiyatları hakkında biraz daha bilgi alabilirmiyim?

170.000 yen yaklasik olarak 1 ay idare eder. Ev kirasi dahil, ucak bileti haric.

Eger hocam illa japonca ogreneceksen Turkiye'de iken youtube da 日本昔ばなし isimli cocuk romanlarini izlemen iyi olur. Teeeee 1950 li yillarda yapilmis cizgi filmler, bizdeki "bir varmis bir yokmus" gibi hikayelerdir.

sniperscope tarafından 25/Ara/12 14:38 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

170.000 yen yaklasik olarak 1 ay idare eder. Ev kirasi dahil, ucak bileti haric.

Eger hocam illa japonca ogreneceksen Turkiye'de iken youtube da 日本昔ばなし isimli cocuk romanlarini izlemen iyi olur. Teeeee 1950 li yillarda yapilmis cizgi filmler, bizdeki "bir varmis bir yokmus" gibi hikayelerdir.

abi kitap siparişide verdim. şunları bi okur az çok çözersem rosetta ile biraz kulak aşinalığı yaparım sonrada dediğin gibi izlerim. 

çünkü hece sistemleri biraz farklı bayagı kulak lazım :)

en azından şu anlık yazma işi pek sıcak gelmiyor :| 

yani kalem kağıt ile bu iş biraz yaş gibi :|

BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 1 1 14,00 TL 14,00 TL
    BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 2 1 14,00 TL 14,00 TL
    BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 3 1 9,80 TL 9,80 TL

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ne diyeyim, galiba sen kafaya iyice koymussun. :)

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Hocam Animelerin Japonyadaki statüsü ne?

Normal çizgi film gibi sabahları mı yayınlanıyor yoksa bizim burdaki diziler gibi akşamları mı?

Hani bizim burdaki diziler gibi ilgi görüyorlar mı?

Haftadan haftaya beklediğim animeler var ama hani bakış açısı ne merak ediyorum?

hay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mahzal bunu yazdı

Hocam Animelerin Japonyadaki statüsü ne?

Normal çizgi film gibi sabahları mı yayınlanıyor yoksa bizim burdaki diziler gibi akşamları mı?

Hani bizim burdaki diziler gibi ilgi görüyorlar mı?

Haftadan haftaya beklediğim animeler var ama hani bakış açısı ne merak ediyorum?

Cizgi filmlerin statusu, bizdeki polat alemdar gibi birsey. Yanliz tek fark burada kimse cizgi filmi izleidkten sonra sokak ortasinda 6 kisiyi oldurmuyor.

Cizgi filmler prime time da yayinlaniyor. Cogu siddet icerdigi icin sabah veya aksam kusaklarinda veya cocuklarin evde olabilecegi zamanda yayinlanmiyor.

Gerci cok kaliteli cizgi filmler hep kablo tv de.

sniperscope tarafından 25/Ara/12 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Hocam ne diyeyim, galiba sen kafaya iyice koymussun. :)

valla abi konundan önce oyle cok yurt dışı düşünen biri değildim. yani yazın bisikletle bi yerlere giderdim çadır kurardım falan. 

bide ordada olsam bana iş sıkıntısı yok. laptop yanımda oldugu sürece benim işim yanımda demektir:)

şimdilik tabiki yerleşme gibi bi planım yok kaçak kalırım falan düşnmüyorum ama en azından bire bir görmek istiyorum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    Helyum bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

abi kitap siparişide verdim. şunları bi okur az çok çözersem rosetta ile biraz kulak aşinalığı yaparım sonrada dediğin gibi izlerim. 

çünkü hece sistemleri biraz farklı bayagı kulak lazım :)

en azından şu anlık yazma işi pek sıcak gelmiyor :| 

yani kalem kağıt ile bu iş biraz yaş gibi :|

BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 1 1 14,00 TL 14,00 TL
    BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 2 1 14,00 TL 14,00 TL
    BEKLİYOR Japonca Dil Bilgisi 3 1 9,80 TL 9,80 TL

Azmin elinden hiçbirşey kaçamaz diyesim geldi birden.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
Toplam Hit: 44861 Toplam Mesaj: 335