folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Hocam üşenmedim bütün sayfaları tek tek okudum güzel bir roman gibi acayip akıcı,eline sağlık çok güzel bi konu açmışsın ve sallamayıp her soruya cevap verip uğraşmanda çok büyük bir nezaket anlayışı,daha da anlat okuyalım dicemde daha anlatabiliceğin bişey kalmamış gibi

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı

Aha iste hiz dedigin budur.....

Onceki resim ofisteki baglanti. Asagidaki resim evdeki baglanti.

akk warmı akk

adil kullanım kotası

bendeki

Olmazmi hacim. Aylik 80TB i gecince net kapatiliyor. ::)

Saka yapiyom haci. Oyle birsey olsa burasi halk ayaklanmasi olur. "Ben 1gbps icin aylik para oduyorum, sen kimsinki kafana gore sinir koyuyorsun" diye mahkemeye verirler.

Yalnz buradaki mahkemeler Turkiye:deki gibi osuruktan teyyare degil, harbi harbi adalet dagitiyorlar.

hocam üşenmeden 30 sayfayı tek tek okudum, gerçekten emeğine sağlık, her arkadaşın sorusunu titizlikle cevaplamışsın tebrik takdir ve teşekkür ediyorum.

bu arada gözüme şu hız testleri ilişti de; arkadaşın İstanbul'daki bağlantısı 2 yıldız almışken, senin Tokyo'daki bağlantı 3 yıldız almış, 5 yıldızı kaç Mb/s ye veriyorlar acaba?  :)

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Öncelikle hocam konudaki çoğu mesajı okumadım..Sorulduysa affola.

Çince ile Japonca arasındaki fark nedir?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@hallederi_55 : Ben tesekkur ederim. Hocam daha anlatilacak en az bir 50 sayfa da vardir herhalde. Aslinda islerim yogun olmasa buraya kendi cektigim resimleride eklemek isterim ama kocaman makine ile surekli dolasmak biraz zor oluyor.

@LynXMaSTeR : Hocam sanirim o yildizlar ulke icindeki siralamaya gore veriliyor. Muridin hizi 5mbps 2 yildiz almis, benimki 357mbps 3 yildiz. O zaman bu hesaba gore 2tbps falan ancak 5 yildiz alabilir.

@Bico : Temel olarak ayni olmakla beraber ikisi de cok ayri dil. Buna karsin Japonya Cin kulturunden yogun olarak etkilenmistir. Ornek vermek gerekirse cubuk ile yemek yemek, veya bina yapim teknikleri(normal evlerden bahsediyorum.) Yazi sistemi vs.

Yazi sistemi her ne kadar Cinden etkilenmis ve alinmis olsada zaman icinde Japonya kendi Kanji sistemini olusturmustur. Bugun Japonca'da Joyo kanji denilen 1800 kusur tane kanji kullanilmaktadir. Bunlarin yazilislari cince ile ayni olmakla beraber okunuslari tamamen farklidir.

Kaldiki Japonca, Cinceye gore daha kolay ogrenilebilir bir yapidadir. Cince tamamen kanji uzerine kurulu iken, Japonca bizdeki alfabe gorevini goren Katakana ve Hiragana ile desteklenmistir.

sniperscope tarafından 27/Oca/13 06:59 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Çin tehlikesi budizm ile japonya ya sıçramıştır her alanı ile japonya bunu sadece dilini koruyarak önlemiştir.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

Hocam Merhaba;

Windows 8 Seyahat uygulaması ile Osaka'da bir kaç otele baktım. senden bu Otellerin (Bildigin kadarıyla) durumunu öğrenecektim.(Ulaşım,Çevre,vs)

http://www.newosakahotel.com/ -Bu otel gecelik 120 TRY imiş. resimlerinden hoş görünüyor.

http://washington.jp/reserved/index.aspx - Burası sanırım senin dediğin Elektronik Cennetinin olduğu yer. fiyat 130 TRY

http://www.granvista.co.jp/english/ - Bu Otelde 119 TRY

aslında benim için önemli olan dönüşte tekrar Tokyo'ya otobüsle gidecek olmam. Otobuş bileti terminal ulaşımı Vs...Vs...

Senin referans gösterdiğin yerler sanırım 1 aydan aşağı kiralanamıyor.

20 Günlük yasal iznim olduğu için orada max 20 gün kalabilirim. bunun 2 günü Japonya içinde yolda geçeceğini sayarsak aşağı yukarı 15 gün oralardayım :D

Birde bu otellerde öğle ve akşam yemeği yemek ne kadara malolur? kaba taslak.

Şimdiden Teşekkürler :)

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Helyum hocam verdigin linklere baktim, genellikle sehir merkezine uzak oteller.

Verdigin linklerdeki otellerin ikisi Shin-Osaka'da sehirt merkezinden epey uzak. Oradan sehir merkezine gelmen icin ya 25dk yol yuruyup metroya bineceksin veya 15 dk yuruyup, banliyo trenine binecek, osaka da aktarma yapacaksin. O yuzden geceleri istedigin gibi disari cikip gezemezsin.

Bugun ofisten cikip eve gelirken yol ustunde bir otele ugradim.

http://www.apahotel.com/hotel/kansai/09v_osakatanimachi/english/index.html

Osakanin tam ortasinda bir yer.  Oda fiyatini sordum; agustos ayinda 7000-7500 yen arasi olur dedi. Bu da kisi basi 3500 yen falan ediyor.

Kalacagin otellerde yemek yemeni tavsiye etmem, burada cogu seyin icinde ya domuz eti veya katki maddesi var.

sniperscope tarafından 28/Oca/13 02:56 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

hocam merak ettigim başka bi konu ise bu depremde ve tusunamide siz bişiler yaşadınız mı bi belgeselde   750 000 kayip enkazdan toplanan resimlerin tek tek yikanarak dijital ortama aktarilmasi bir yazilim ile insanlarin tanidiklari kisilerden yola cikarak bu resimleri sahiplerine ulastirmalari cok taktir edilcek bi davranış..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

hocam merak ettigim başka bi konu ise bu depremde ve tusunamide siz bişiler yaşadınız mı bi belgeselde   750 000 kayip enkazdan toplanan resimlerin tek tek yikanarak dijital ortama aktarilmasi bir yazilim ile insanlarin tanidiklari kisilerden yola cikarak bu resimleri sahiplerine ulastirmalari cok taktir edilcek bi davranış..

Burada deprem en son korkman gereken sey. Netekimde oyle oldu, dunyanin herhangi bir ulkesinde 9.2 siddetinde deprem olacak ve sadece 310 kisi olecek... Akla mantiga aykiri.

Japonya'da olan en son depremde olenlerin %99 u tsunamiden hayatini kaybetmistir. Bu olay ise tamamen yerel yonetimin aptalligindan kaynaklanmistir. Mesela buradaki televizyonlarda deprem veya baska bir dogal afet durumunda tv aciksa aninda yayini kesip otomatik olarak uyari kanalina geciyor. Tv kapali ise otomatik olarak acilip yine uyari kanalina geciyor(bunu ben sahsen gormedim, bana soyleyen herin dedikleri)

Diger bir nokta, Japonlarin cogu evinde kasa bulundurur, bir miktar nakit ve elmas, altin gibi mucevherlerini burada saklarlar. Fukushima bolgesinde depremden sonra tam 46.000.000 dolarlik celik kasa normal halk tarafindan polise teslim edilmistir. Sizleri bilmemde benim mantigimin sinirlarini zorlayan bir nokta.

Baska bir ornek; Depremde Fukushima yerle bir olmus, tas ustunde tas kalmamis ama japonlar halen marketin onunde kuyruga girmisler yiyecek ve icecek almak icin. Bu konu amerika'da bir tv kanalinda tartisilmisti adamlar resmen kafayi yiyorlardi.

Kayip sayisi 750.000 falan degil. Resmi aciklama 27.000 kusur kisi, bunlarin %99 u tsunamiden olenler.

sniperscope tarafından 30/Oca/13 08:05 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Burada deprem en son korkman gereken sey. Netekimde oyle oldu, dunyanin herhangi bir ulkesinde 9.2 siddetinde deprem olacak ve sadece 310 kisi olecek... Akla mantiga aykiri.

Japonya'da olan en son depremde olenlerin %99 u tsunamiden hayatini kaybetmistir. Bu olay ise tamamen yerel yonetimin aptalligindan kaynaklanmistir. Mesela buradaki televizyonlarda deprem veya baska bir dogal afet durumunda tv aciksa aninda yayini kesip otomatik olarak uyari kanalina geciyor. Tv kapali ise otomatik olarak acilip yine uyari kanalina geciyor(bunu ben sahsen gormedim, bana soyleyen herin dedikleri)

Diger bir nokta, Japonlarin cogu evinde kasa bulundurur, bir miktar nakit ve elmas, altin gibi mucevherlerini burada saklarlar. Fukushima bolgesinde depremden sonra tam 46.000.000 dolarlik celik kasa normal halk tarafindan polise teslim edilmistir. Sizleri bilmemde benim mantigimin sinirlarini zorlayan bir nokta.

Baska bir ornek; Depremde Fukushima yerle bir olmus, tas ustunde tas kalmamis ama japonlar halen marketin onunde kuyruga girmisler yiyecek ve icecek almak icin. Bu konu amerika'da bir tv kanalinda tartisilmisti adamlar resmen kafayi yiyorlardi.

Kayip sayisi 750.000 falan degil. Resmi aciklama 27.000 kusur kisi, bunlarin %99 u tsunamiden olenler.

cevap basit geliri cok yüksek insanlar ve hayat gayesi yok gel gelelim burda öyle bir olay olsa tabiki kasaları calarlar cünkü halk fakir bugun ne yiyecegini bile bilmiyor adam parası yok issiz aile olarak fakir kafa olarak fakir tabi otomatikmen millet zengin ben fakirim s.kerle böyle işi bende onlardan alırım diyor ve böylede yapıyor napolyon ne demiş para para para.

sn orda bi ayda bmw 320d alırsın ama gel burda al 80 bin euro ver bakalım kim verebilcek cevap basit türkiye bir 3.dünya ülkesi zaten kimsede aksini iddaa edemez edeninde aklından şüphe ederim.

Toplam Hit: 44859 Toplam Mesaj: 335