folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

cevap basit geliri cok yüksek insanlar ve hayat gayesi yok gel gelelim burda öyle bir olay olsa tabiki kasaları calarlar cünkü halk fakir bugun ne yiyecegini bile bilmiyor adam parası yok issiz aile olarak fakir kafa olarak fakir tabi otomatikmen millet zengin ben fakirim s.kerle böyle işi bende onlardan alırım diyor ve böylede yapıyor napolyon ne demiş para para para.

sn orda bi ayda bmw 320d alırsın ama gel burda al 80 bin euro ver bakalım kim verebilcek cevap basit türkiye bir 3.dünya ülkesi zaten kimsede aksini iddaa edemez edeninde aklından şüphe ederim.

Zenginlikle alakasi yok sanirim, egitim ile ilgili bir konu.

BMW dedinde aklima geldi. Asagidaki bmw 1200tl falan

http://www.carsensor.net/usedcar/detail/CU1656932533/index.html?TRCD=200002

sniperscope tarafından 02/Şub/13 03:03 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

gencler siz japon japon derken ben japon cogaltiyorum saglicakla :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek

Madencilik ve metalurji alanlarında iş bulma gibi bir olanağım var mı? patlatmalı yıkım, tünelcilik, çimento fabrikaları bu tür işlerde geçinmem için iş sahası varmıdır? 80-90 kanji , hiragana ve katakana alfabelerini biliyorum. Ama japoncam yok. Ayşe Nur Tekmen'in japonca dil bilgisi kitabım var ama uzun zamandır bakamıyorum. Ve nette önceden okuduğum japon kadınlarının yabancı evliliklerinde mutlu olmadıkları zaman çocuğunu elinden alıp, ülkeden kovdurdukları yazıyor. Bu konularda da bilgi verebilmeniz mümkün mü

iyi biri değil... TBT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Shamanist bunu yazdı

Madencilik ve metalurji alanlarında iş bulma gibi bir olanağım var mı? patlatmalı yıkım, tünelcilik, çimento fabrikaları bu tür işlerde geçinmem için iş sahası varmıdır? 80-90 kanji , hiragana ve katakana alfabelerini biliyorum. Ama japoncam yok. Ayşe Nur Tekmen'in japonca dil bilgisi kitabım var ama uzun zamandır bakamıyorum. Ve nette önceden okuduğum japon kadınlarının yabancı evliliklerinde mutlu olmadıkları zaman çocuğunu elinden alıp, ülkeden kovdurdukları yazıyor. Bu konularda da bilgi verebilmeniz mümkün mü

Madencilik ve metalurji ilgi alanimi kapsamadigi icin pek birsey diyemeyecegim o konuda ama insaat sektoru dunyanin en gelismis ulkesi diyebilirim.

Nette okudugun seylerin biraz dogru birazi yalan yanlis seyler.

Evlilikte mutlu olmak kisiden kisiye degisen bir olgudur. Kaldiki ayni dil, ayni kultur, ayni hayat tarzina sahip insanlar bile evliliklerini bitirebiliyorken; apayri kultur, dunya gorusu, dil, irk, din, hayat tarzina sahip biriyle evlenmek hicte kolay degil. Cunku senin siyah dedigin sey karsindakine gore beyaz olabiliyor.

Bizde, karinin mesai arkadasi erkekle telefonda gorusmesi cinayet sebebi iken burada gayet normal bir durumdur.

Benim burada bildigim ve bir cok Turk'un bildigi bir olayi anlatayim istersen.

Adamin teki tokyo'ya geliyor, neyse bir kac ay sonra bir hatun buluyor ve evleniyor, kiz ailenin tek evladi babasinin onlarca milyon dolari var, dugun hediyesi olarak bunlara 2 kusur milyon dolarlik ev hediye ediyor, cocuga son model bmw aliyor.

Adam sonradan gorme mk, sen tut hergun eve gec gel, hafta sonu eve ugrama, her iki-uc gunde bir barda diskoda kari kiz pesinde kos, ustune ustluk evde kariyi hep dov.

Neyse, kadin sabrediyor hocam; adamin oturum vizesinin bitmesine 1 ay kala, saaak diye bosanma davasi aciyor. Elinde daha once gittigi hastanelerden aldigi rapor ile mahkemeye "bu adamin burada kalmasi hayatimi tehlikeye koyar" diye birde dilekce ekle. 3 gun sonra adami yaka paca sinir disi ediyorlar.  Ulkeye girisini yasakliyorlar. It gibi cebinde parasi yok, geri donemiyor, avukat tutamiyor...

Cocugun velayeti kadinda kaliyor. En son duydugum(dogru veya yanlis bilemiyorum) antalya'da bir otelde resepsiyonistlik yapiyormus.

Yani kisaca diyecegim, sorun uluslararasi evlilikte degil; sorun insan olup olamamakta.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

hocam gercekten muthis is cikarmisin tebrik ederim bu arada bu yazdiklarini bi bloga atmani tavsiye ederim baya bi ziyaretcin olur, benimde sorum olucak konunun bi yerinde yazdigina gore dil bilmeden japonjada is bulamazsin cunku her sey yazili merak etigim bilgisayarda bi raport yazmaniz gerekiyor orneyin kanjiyi nasil yaziyorsunuz okduguma gore sadece gunluk hayata kulanilan 2000 kanji varmis ki bu 2000 karakter eder bunlari bilgisayarda bulmak zor olmuyormu bi method falan varmi, bu arada bugun biraz kanjiyi arastirdim hata bi kac kanji bile ogrenmis sayilirim, muthis 3 kitap buldum birincisi Kanji Look and learn bu kitapla 500 kusur kanjiyi cok kolay bi sekilde ogrenmemizi sagliyor arkdaslara tavsiye ederim nasil telafuz ediceginizi degil sadece kanjinin anlamini ogreniyorsunuz ve bu kitapla gercekten ama gercekten ogrenmek cok kolay kitaptan bi iki sayfa upoad ediyim ne dedigimi daha iyi anlarsiniz

ikincisi ise Remembering Kanji yotubuede bi kac video izledim adamlar 45 gun icinde 2000 tane kanjinin anlamini ogrendiklerini ida ediyorlardi, ucuncusu ise Kanji de Manga bu kitapta kaniyi adindan da gorebildiginiz gibi manga ile ogretiyor.

bide bi sorum daha var bi yerde soyle bi sey okudum
    Japonyada erkek maasinin tamamini karisina vermek zorundadir. Karisi ise kucuk bir cep hacligini esine verir.

bu dogrumudur hocam ? 

geniuss tarafından 03/Şub/13 08:05 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

cevap basit geliri cok yüksek insanlar ve hayat gayesi yok gel gelelim burda öyle bir olay olsa tabiki kasaları calarlar cünkü halk fakir bugun ne yiyecegini bile bilmiyor adam parası yok issiz aile olarak fakir kafa olarak fakir tabi otomatikmen millet zengin ben fakirim s.kerle böyle işi bende onlardan alırım diyor ve böylede yapıyor napolyon ne demiş para para para.

sn orda bi ayda bmw 320d alırsın ama gel burda al 80 bin euro ver bakalım kim verebilcek cevap basit türkiye bir 3.dünya ülkesi zaten kimsede aksini iddaa edemez edeninde aklından şüphe ederim.

Zenginlikle alakasi yok sanirim, egitim ile ilgili bir konu.

BMW dedinde aklima geldi. Asagidaki bmw 1200tl falan

http://www.carsensor.net/usedcar/detail/CU1656932533/index.html?TRCD=200002

para olunca en iyi egitimde olur en iyi insanda ama japonlar bu konunun icine girmiyor nerde eski japonya adamlar sırf onuru icin intihar eder sırf milleti spor amacla kafasını keser ama şavaşı kaybedince uysallaştırdırlar onları bi bakıma evcilleştirdiler ama gel görki türkiyede öyle bi ortam yok sürekli şavaş sürekli acı herkez pimi cekişmiş bomba aslında başka carede yok bizi bu yöne dogru ittiler özellikle bu diziler sacmalıklarından sonra kurtlar vadisi siz aslansınız siz kaplansınız diye diye diye milletin canını okudular nerde eski beyfendiler nerde eski kadınlar bi kac resimde görünce gıpta ediyorum şimdi herkezin elinde bi telefon zır zır devamlı mesaj devamlı konuşma gps diye bişide cıkardılar millet iyice korkar oldu birbirinden Asosyal olduk arkadaş yani ev kuşu malın bayrak tutanı olduk kim söylerebilir biz hayla mahalle macı yapıyoz biz hayla toplanıp millete kar topu atıyoz söyleyemez arkadaş kar yagıyor adam faceden yazıyor bişi oluyor face den dedesi ölyr gene faceden lan bi cık söyle KARŞIYIM ARKADAŞ GEREKSİZ TEKLONOJİYE bizim millette anlamaz tek ztn adama soruyom xp mi win7 mi diyoduki başka varmıki diye en iyisi hangisiyse onu kur lan portakal mı alıyon karpuz mu seciyon sacmalık yaw hem bizde gelir eşitliligide yok ona 10 veriyorlar buna 1 özelllikle devlet bunun yolunu acıyor lan biz pic miyiz bizede 10 ver veremiyorsan bizden bu kadar fazla vergi alma %40 vergi ne demek her bok pahalı onuda gectik gecen tuvalete gidim dedim 1 olan ücret 1.5 olmuş dedim hayırdır zam neden devlet sıctıgımız boktandan mı vergi kesmeye başladı dedim edd dedi (zam yapılmış) yok arkadaş var mı söyle 3 dünya ülkesi devletin destekledigi halkına baglı bi devlet yada galaksi artık ne olrsa...

yemeklerden hic konuşmadık japon yemekleri neler ne bilim pilavi gec benzer şeyler mesela kurufasülye dolma etli olsn internetten baktıgımda bu japonlarda ne kadar cok corba var yaw adamlar herşeyin corbasını yapmış sayın sniperscope  sevdiginiz yemekler neler bizim yemekler onlardaki yemeklere hangileri bide bu ekmek yemedikleri icin gözleri cekik fln diyorlar sizin gözlerde cekildimi sniperscope  ekmek yiyormusun mesela örn verim kimi zamn pilavla bile ekmek yerim ekmeksiz yemek yedigimi anlamam siz nasil anlıştınız bunlara bide şu japon ickisi sakiye hastayim ck merk ettim acba tarifi yada ulaşma imkanımız varmıdır?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

bu ne demek simdi yeni banım acıldı başka sefere inş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@geniuss : Kanjiler asagidaki adimlarda yaziliyor.

1. Klavye dilini Japoncaya cevirdikten sonra resimde (H) ile gosterilen Hiragana'yi secmen gerekiyor.

2. Daha sonra normal hiragana olarak yaziyoruz

3. Kelime bitince Bosluk tusuna basiyoruz. Ve o an icin lazim olan kanjiyi tablodan seciyoruz.

Toplam Kanji sayisi 1860 kadardir. Japonlar bunlara Joyo Kanji der(Cinde'de cok daha fazlasi vardir).

Mangalarin asil cikis amaci kucuk cocuklara hiragana, katakana ve basit kanjileri ogretmek ama ileriki yillarda cocukalrdan ziyade yetiskinler tarafindan cok tutulunca bu sefer yetiskinlere hitaben manga yapimi baslamis.

Yeryuzunde hic kimsenin 45 gun icinde 2000 tane kanji ezberleyebilecegini sanmiyorum. Super zeka olsalar bile. Cunku kanjilerin yazim siralari vardir. Kanji yazmaya sol ust koseden baslanir sag alt kosede bitirilir. Kafadan rasgele yazilmaz, bir sonraki cizginin hangisi olacagi bellidir ve ona gore yazilir.

Cep harcligi konusunda, ya burada benim yazimdan okumussundur veya 2000 kac yilinda itiraf.com a yazdigim bir yaziyi okumussundur. Nerede okudugunu bilmiyorum ama okudugun sey dogrudur.

@UzatmaNaciye :

Japonya hem ada ulkesi hemde asya ulkesi olarak tahmin edebilecegin gibi yemek agirlikli olarak deniz urunleri ve pirinc uzerine. Japonya'da kirmizi et 1950 lerden itibaren tuketilmeye baslanmis. Kayin validem anltiyor, cocukken amerikalilar, buyuk supermarketlerin onunde durup gelen gecen herkese 500gr, 1000gr bedava domuz eti dagitiyorlarmis. Japonlarin domuz eti ile tanismasinin hikayesi bu yani.

Turk yemeklerini yiyemiyorlar cunku cok baharatli ve cok yagli. Normal japon yemeklerinde tuz, baharat ve yag ya hic kullanilmaz veya cok az kullanilir.

Bende ilk baslarda senin gibiydim, herseyi ekmekle yerdim ama zamanlar alistim artik evde ekmek varsa yiyorum yoksa ekmek aramiyorum. Yemek konusunda eger hafta sonu falan ise genellikle yemekleri ben yapiyorum (kuru fasulye, yaprak sarmasi, dolma, manti... vs) hemen herseyi yapabiliyorum.

Ustteki paragrafta anlattigim sebeplerden dolayi pek disarida yemek yeme aliskanligim yok, bazen haftada bir italyan veya fransiz restaurantlarina gidiyorum o kadar.

Ama japon tatlilarini harbi cok seviyorum. Yo-kan, manju vs vs harbi manyak guzel seyler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

Senin orada cogalttigin japonlarin, Japonya'da kimse suratlarina bile bakmaz(sagdaki eh idare eder ama soldakinin burada hic sansi yok)

sniperscope tarafından 03/Şub/13 18:18 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

hocam cevabin icin cok tesekkurler bu arada hiragana ile yazdiginda niye bi kac tane kanji cikiyor onu anlamadim neye gore seciyorsun, bide 45 gun derken nasil yazildigini yada japonjada nasil okundugu degil sadece o kanjiyi gordugunde ne anlama geldigini ogrendiklerini ida ediyolar, yoksa senin dedigin gibi ogrenmek gercekten imkansiz ama basta sadece bi kanjiyi gordugunde anlamini bilmek bile baya avantaj saglar

bide o harclik meselesini surda okudum http://www.japonya.org ama anlamadigim oyle yapmak kulturel bi olaymi yoksa onun icin bi yasa mi var ?

Toplam Hit: 44876 Toplam Mesaj: 335