folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostum yazı dizini pür dikkat okudum ve sayende birşeyler öğrendim. En azından faklı bir bakış açısı kazandım/kazandık. Emeğin için çok sağolasın.

Benim öğrenmek istediğim ise Hukuki Süreçler ve Verilen Cezaların Caydırıcılığı nedir? Denk geldiğin birkaç örnek ile anlatabilir misin?

Bizde biliyorsundur ki süreç çok uzun ve adam gibi cezalar verilmiyor verilse dahi adam çok kısa bir süre sonra gene aramızda oluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Dostum yazı dizini pür dikkat okudum ve sayende birşeyler öğrendim. En azından faklı bir bakış açısı kazandım/kazandık. Emeğin için çok sağolasın.

Benim öğrenmek istediğim ise Hukuki Süreçler ve Verilen Cezaların Caydırıcılığı nedir? Denk geldiğin birkaç örnek ile anlatabilir misin?

Bizde biliyorsundur ki süreç çok uzun ve adam gibi cezalar verilmiyor verilse dahi adam çok kısa bir süre sonra gene aramızda oluyor.

Cezalar her medeni ve gelismis ulkede olmasi gerektigi gibi. Yani cezalar cok agir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek

arkadaşım böyle bir konuyla bizleri aydınlattığın için teşekürler  hiç usanmadan bütün yorumları okudum gayet güzel anlaşılır ve net bilgiler vermişsin şimdi ben bir arkadaşımla yazın japonyaya tatil amaçlı gelmeyi düşünüyoruz ikimizinde ingil,zcesi iyi ve arkadaşım derdini anlatacak kadar japonca biliyor şimdi sana sorum biz turlamı gelsek daha iyi olur veya ikimiz tek başımıza gelsek daha iyi olur 

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gestapo26 bunu yazdı

arkadaşım böyle bir konuyla bizleri aydınlattığın için teşekürler  hiç usanmadan bütün yorumları okudum gayet güzel anlaşılır ve net bilgiler vermişsin şimdi ben bir arkadaşımla yazın japonyaya tatil amaçlı gelmeyi düşünüyoruz ikimizinde ingil,zcesi iyi ve arkadaşım derdini anlatacak kadar japonca biliyor şimdi sana sorum biz turlamı gelsek daha iyi olur veya ikimiz tek başımıza gelsek daha iyi olur 

Eger ingilizceniz iyi ve az biraz japonca biliyorsaniz, hiiiic turla gelmeyin. Bos bir zamaninizda oturup kendi tur planinizi yapin. Butun otellere rezervenizi yapin. Hem daha cok eglenirsiniz hemde rahat edersiniz.

Osaka'ya ugrarsaniz bi Alo deyin. Beraber birseyler iceriz.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    gestapo26 bunu yazdı

Eger ingilizceniz iyi ve az biraz japonca biliyorsaniz, hiiiic turla gelmeyin. Bos bir zamaninizda oturup kendi tur planinizi yapin. Butun otellere rezervenizi yapin. Hem daha cok eglenirsiniz hemde rahat edersiniz.

Osaka'ya ugrarsaniz bi Alo deyin. Beraber birseyler iceriz.

eyvallah sağolasın 

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gestapo26 bunu yazdı

eyvallah sağolasın 

Rica ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=URrKRiULKug

valla bizim zamanımız geçti japonyaya gidemeyeceğiz, ama hanımla çocukken severek izlediğimiz şu çizgi filmin generic müziğinin sözlerini bize çevirirsen ikimizde memnun oluruz.

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Ben de şu haberlerde neredeyse hiç kötü olaylardan bahsedilmemesi olayına değinmek istiyorum.

Kötü bir şey olduğu için değil fakat sıkıcı olduğu için pek iyi olmuyordu :/

Yurtdışında akşam davetli olduğum yerde televizyon açık şekilde sohbet ediyorduk, kendi başımayken pek TV izleme zevki olan birisi değilimdir, o kadar sıkıcıydı ki hala şu an gibi hatırlıyorum.

Haber yapılacak neredeyse bir şey bulamamış olacaklar ki, yok efendim kar yağmış, ağaçların dalları bu yüzden kırılmış. 80'li yaşlarında ninelerle röportaj yapıyorlardı durumla ilgili uzun uzun, dakikalarca :S

Şimdi burada haberlere 5 dk bile göz atsam, hollywood filmi tadı veriyor :D

Sonra vay efendim refah seviyesi yüksek ülkelerde neden intiharlar bu kadar fazla, ben yurt dışında 1 hafta üst üste haber bülteni izlemeye mahkum edilsem, limit noktam o olur heralde. Herifler yine iyi dayanıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

valla bizim zamanımız geçti japonyaya gidemeyeceğiz, ama hanımla çocukken severek izlediğimiz şu çizgi filmin generic müziğinin sözlerini bize çevirirsen ikimizde memnun oluruz.

Hocam ilk paragrafini cevirdim. Gerci Turkce'ye cevirince biraz tuhaf oldu. Belkide benim Turkcem cok bozuldugu icindir. Yazarken iyide, konusurken bayagi bi takiliyorum o yuzden bazen dogru kelimeyi bulamiyorum.

Mesela: Candan Ercetin'in Git sarkisindaki

"Zannetme ki pismanlık mutluluk kadar irak" cumlesini bir turlu kavrayamiyorum. Burada ne demek istedigi hakkinda en ufak bir fikrim yok. Sanirim boyle devam ederse 4-5 yila kadar Turkce'nin %80 kadarini unuturum.

Neyse:

Surekli acele etmektense biraz durup bekle
    Etrafindaki insanlarin golgelerini takip et?
    Ayak ucundan burnunun ucuna avuc icinden ruzgara kadar
    Unazuki kaeshite kureru deshou
    dogrulamaya ne dersin ?(Not: Burada gecen Unazuki kelimesi kafasini sallayarak dogrulamak anlaminda)
    Dikkatli bakinca mutluluk
    Kalbinin tek oldugunu gordum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı

Hocam ilk paragrafini cevirdim. Gerci Turkce'ye cevirince biraz tuhaf oldu. Belkide benim Turkcem cok bozuldugu icindir. Yazarken iyide, konusurken bayagi bi takiliyorum o yuzden bazen dogru kelimeyi bulamiyorum.

Mesela: Candan Ercetin'in Git sarkisindaki

"Zannetme ki pismanlık mutluluk kadar irak" cumlesini bir turlu kavrayamiyorum. Burada ne demek istedigi hakkinda en ufak bir fikrim yok. Sanirim boyle devam ederse 4-5 yila kadar Turkce'nin %80 kadarini unuturum.

Neyse:

Surekli acele etmektense biraz durup bekle
    Etrafindaki insanlarin golgelerini takip et?
    Ayak ucundan burnunun ucuna avuc icinden ruzgara kadar
    Unazuki kaeshite kureru deshou
    dogrulamaya ne dersin ?(Not: Burada gecen Unazuki kelimesi kafasini sallayarak dogrulamak anlaminda)

Zannetme ki pişmanlık mutluluk kadar uzakta demek istiyor hocam :D Aslında pişmanlığın mutluluk kadar uzakta olmadığını söylüyor doğrusu bu :D

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
Toplam Hit: 44874 Toplam Mesaj: 335