folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

Charles Darwin Ve Evrim Teorisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar bu başlık adı altında daha öncede konu açmıştım ama silindi. Şimdi ise şeyhimizin(HolyOne) isteği üzerine açıyorum bu konuyu lütfen konu tartışmaya çevrilmesin ve din meselesi haline getirilmesin tekrar söylüyorum burda bilim konuşuyoruz!.. Öncelikle kendi çapımda Darwin ve Evrim teorisi hakkında kısa bilgi vereyim.

En başta evrim teorisi sadece insan ve maymun arasında gerçekleşmez doğadaki tüm canlılar evrimin tadına bakmıştır. Bizim için önemli olan konu insanın evrimine gelirsek, maymun evrim geçirdi geçirdi... İnsan oldu. Yok hocam böyle birşey insan ile maymunların aslında maymunda değil 1. sınıf akrabalarımız(goril,gibon,şempanze,orangutan) bunlara "Ape" adı verilir ama türkçeye tam karşılığı olmadığından kuyruksuz maymun olarak çevrilmiştir.Herneyse insan ile maymun aslında aynı ortak atadan türemiştir ve akrabalık oranları çok yüksektir inceleyelim.

İnsanın Biyolojideki Yeri :  Hayvanlar - Omurgalılar - Memeliler - Primatlar - İnsansılar(ape ailesi) - İnsan

İnsansılarda kimler var : yukarıda saydım ama zeka yönünden tekrar sayayım İnsan - Şempanze - Orangutan - Gibon - Goril

Gen uyumu : Şempanze ile insan arasındaki gen uyumu %99.6 dır diğer insansı türleri ilede %90 ın üstünde bir orandadır. Bu bilgileri yalanlamak için yapılan solucanlada %70 DNA benzerliği var ozaman onlada akrabıyız diyen insanlar var.Doğru. Onlarlada akrabayız doğada görüp göremeyeceğiniz herşeyle bir akrabalığımız var doğa bigbang ile varolduktan sonra suya düşen tek bir hücreyle bu ilerledi.

Tartışma : Evrim neden hala teori ve bu konu hakkındaki görüşleriniz

Şimdikik bu kadar arkadaşlar ileriki mesajlarda araştırmalarımı paylaşmaya devam edicem yeri geldiği taktirde yukardaki yazılar tamamen bana aittir alıntı değildir bir yerde bi şekilde hatamız varsa affola bilimin ışığında  doğrusunu öğrenmeye hazırım!..

HolyOne'in notu: Sövmeden tartışalım, Amaç atışmak değil soruları cevaplamak, birçok konuda bu başlık ile ilgili atışma oluyor. konular sapıyor. buraya link verir bırakırız artık onları, başka başlıklar boşuna kirlenmez.

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hoca konu güzel ve faydalı ama birazdan ellerinde kutsal kitapları ile yobazlar basar bu masayı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:
    -----------------------------

Hoca konu güzel ve faydalı ama birazdan ellerinde kutsal kitapları ile yobazlar basar bu masayı

ya bi siktir git lütfen.Senin gibi insanlar yüzünden millet birbirine düşman oluyor.

NOT:İnanıyorum ama dindar bir insan değilim.Konuya yorumda yazmayacaktım şu yorumu görene kadar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

u235 e katılıyorum, ben de yazmayacaktım konuya mesaj da.. İslam ile ilgli konulara ilk atlayanlardan biri de sensin, bunu unuttun sanırım? 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Darwinin teorisini nereden okudun, kimden duydun bilmiyorum ama darwin körü körüne maymundan gelmeyi savunmaz. Evrimi savunur, gözün nasıl evrimleştigini anlatır, ara geçiş formlarını gösterir. 

Canlıların doğası gereği adapte oldugunu anlatır. Yani bunca güzel dünya sıcaklık evren ay bizim için degil, biz onun için evrimleştik ona uyum sağlamak için bunu savunur.

Bazı eksik bilgi edinen arkadaşlar tabi insanlar maymunlardan geldiyse şimdiki maymunlar niye insan olmuyor yav.. diyebilir.

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

babalar dediğime katılın katılmayın farketmez de o zaman bana böyle olmayan benzer bir bilim konusu gösterin ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

babalar dediğime katılın katılmayın farketmez de o zaman bana böyle olmayan benzer bir bilim konusu gösterin ?

senin bilimden tek anladığın zaten evrim teorisi. Başka hiç bir şey bilimle ilgili değil sanırım.. Önce kendini bir kontrol et. Senin dinle ne alakan var arkadaşım? İnanmadığın bir din için neden yazı yazıyor, ortalığı karıştırıyorsun. Bunun cevabını vermiyorsun ve evrim teorisine birileri yazıyor diye onları eleştiriyorsun. Önce kendin, kendi düşünceni uygula sonra diğerlerini yargıla. Kusura bakma ama bu konuda senin söz hakkın yok

Edit: konuyu dağıtmak istemiyorum o yüzden konu ile ilgili de bir iki şey yazayım.

Ben evrim teorisine katılmıyorum ama evrimin varlığını biliyorum. Evrim değişim/dönüşümdür. Her şey değişmek ve dönüşmek zorundadır. Fizik kuralları bunu gerektirir.Çünkü dünyada, evrende bu kurallar işler. Bana göre bu değişim tür değişimi değil, alt türlerin çeşitliliğini sağlamıştır. Yani var olan her evrim, yeni bir tür oluşturmamış, evrim geçiren türün bir alt türünü meydana getirmiştir. 

Ayrıca suya bir hücre falan düşmemiştir. Bu konuda da eksikliklerin var. Bazı maddelerin bir araya gelip kimyasal evrim geçirerek önce basit yapıda aminoasitler oluşturduğu tahmin edilmektedir, bu aminoasitler de birleşerek basit yapıda hücreler oluşturmuştur bu hücreler zamanla komplexleşmiş ve basit tek hücreli canlıları meydana getirmiştir, bu tek hücreli canlılarda komplexleşmiş ... diye söylenir.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:22'da unbalanced tarafından düzenlendi.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

Tartışma : Evrim neden hala teori ve bu konu hakkındaki görüşleriniz

Teori denmesinin sebebi ;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

hocam normalde yaratılışçılarda biliyor evrimin gerçekliğini. Ama araştırmaya inanmaya korkuyorlar. Çünkü gökden indiği sanılan kitaplarda öyle yazmıyor.

Evrim bir teori değildir gerçektir. Bu da sheldon cooper'ın sözü.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:23'da Tengri tarafından düzenlendi.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Tengri bunu yazdı:

hocam normalde yaratılışçılarda biliyor evrimin gerçekliğini. Ama araştırmaya inanmaya korkuyorlar. Çünkü gökden indiği sanılan kitaplarda öyle yazmıyor.

Evrim bir teori değildir gerçektir. Bu da sheldon cooper'ın sözü.

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:23'da Tengri tarafından düzenlendi.

ben Akıllı Tasarım Teorisini (intelligent Design Theory) i destekliyorum. Araştırmaktan da inanmaktan da korkmuyorum. Darwin in kitaplarını da okudum, richard dawkins in de, Bilim ve Ütopya dergisinin de karşı yayın olarak da okudum, Micheal Behe yi mesela. Ben bilimden korkmam, korkmam için bir sebep yok. Evrim teorisi bir gerçek değil, evrim bir gerçektir. Bu da benim sözüm ;)

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 15:31'da unbalanced tarafından düzenlendi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

Foruma takılan kullanıcılar, dinsiz, imansız, yobaz, yunan sempatizanı, Satanist, Nazist, Sadist yada bu tip ideolojilere sahip olabilirler, hakaret yada küfür etmedikleri sürece bu forum her tip insana açıktır, önemli olan fikirleri paylaşmaktır. Ancak, üyelerin başkalarının inancı ve ideolojisi fikir beyanından öteye gidip küçük düşürücü itham ve hakaretlerde bulunması kesinlikle yasaktır. "Üçüncü Sınıf Ceza" uygulanır.(Link

Toplam Hit: 38399 Toplam Mesaj: 384