folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dinler Ve İslamiyet İle İlgili Ciddi Anlamda Merak Ettiklerim

Dinler Ve İslamiyet İle İlgili Ciddi Anlamda Merak Ettiklerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

Tengri bunu yazdı:
    -----------------------------

n5883 bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

hay amk kim upladı şimdi bunu :|

edit: n5883 youtube a atatürkün son meclis konuşması yaz.

Her video'ya bakarak konuşuyorsan adam,tüm türkiyeyi kurtardı o olmasaydı belkide biz olmayacaktık video'ya bakarak konuşursak çok saçma olacak :|

Adamın dışı öyle ama içinde neler olduğunu bilmiyoruz şimdi ataistim diyorsun fakat içinde hala allaha inanç varmı yokmu bunu ben ne bilceğim ?  unutma imanla paranın kimde olduğunu hiç bir zaman bilemessin dışarıdan inancsız gibi görünür fakat aslında evinde çok ibadetli bir adamdır atatürkün 7/24 yanındamıydınız öyle konuşuyorsunuz. ?

hoca şimdi ulu Türkü müslüman yapmak için konuşma. Adama resmen yalancı diyorsun. Adam nie meclis deki insanları ateist yapmaya çalışsın cidden kendi öle değilse. Adam 4000 tane kitap okumuş hayatı boyunca. Kuranı türkçeleştirmiş bizim mallar okusunda ne kadar saçma bişey olduğunu anlasın diye. Ama siz hala arabcasını okuyun çok sevap kazanıyorsunuz aferin size.

ahahhhD:DD

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

n5883 bunu yazdı:

Tengri bunu yazdı:

n5883 bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

Her video'ya bakarak konuşuyorsan adam,tüm türkiyeyi kurtardı o olmasaydı belkide biz olmayacaktık video'ya bakarak konuşursak çok saçma olacak :|

Adamın dışı öyle ama içinde neler olduğunu bilmiyoruz şimdi ataistim diyorsun fakat içinde hala allaha inanç varmı yokmu bunu ben ne bilceğim ?  unutma imanla paranın kimde olduğunu hiç bir zaman bilemessin dışarıdan inancsız gibi görünür fakat aslında evinde çok ibadetli bir adamdır atatürkün 7/24 yanındamıydınız öyle konuşuyorsunuz. ?

hoca şimdi ulu Türkü müslüman yapmak için konuşma. Adama resmen yalancı diyorsun. Adam nie meclis deki insanları ateist yapmaya çalışsın cidden kendi öle değilse. Adam 4000 tane kitap okumuş hayatı boyunca. Kuranı türkçeleştirmiş bizim mallar okusunda ne kadar saçma bişey olduğunu anlasın diye. Ama siz hala arabcasını okuyun çok sevap kazanıyorsunuz aferin size.

Hastamısın ? Türkcesini okumadığımı nerden biliyorsun

----------------------------

hocam bsg ya cidden. Bi kerede şöle imana gelmiş gibi değilde bilimsel olarak oku saçmalıklarını anla.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

lepusmorris bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

göründüğü gibi olabilme ihtimalinin yanında cımbızlanmış bir görüntüde olabilir hocam.

konuyu açan arkadaşta şüphe etmekte haklı. hz. muhammet zamanında bile inanmayanlar varmış. düşünsene adamın gözü önünde mucizeler yaptığı halde inanmayanlar. diyeceğim o ki yanlış doktor öldürür hocam. sana mantıksız tutarsız bir çok cevap yazılmış ve sen bunların bazılarını islamın doğruları kabul ediceksin ama öyle değil. konuyla ilgili doğru kişilerden bilgi edinmelisin. ama iman öyledir ki gözünle görmen bir şeyi etkilemez hissetmen gerekir. maneviyat dışı bir iman şahsi kanaatime göre iman değildir.

bir de şu açıdan düşünürsen gerçeği açık seçik gördükleri için inanmamış olabilirler mi? yoksa düşün bir insan ayı ikiye bölmeye kadar mucizeler gösterecek ama sen inanmayacaksın. mümkün değil. demek ki bu mucize iddialarında tutarsızlıklar ve saptırmalar var. 

(konu açılmışken kuranda da geçen muhammedin ayı 2ye bölmesi mevzusunun muhammed ve birkaç arkadaşı dışında dünyada şaidi yoktur. böyle büyük bir olayın dünyanın her yerinden şahitleri olması gerekirken dünyanın bu durumdan haberi bile olmamıştır. düşünün şimdi ay ikiye ayrılsa kaç şahit olur ve tarihe nasıl büyük büyük yazılır.)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

----

Eğer amaç 70 yıl dünyada ne yaptığımıza göre bizi sonsuz cennet ya da cehenneme atmaksa, yükle hafızamıza dünyada tüm yapacaklarımız yapmışız gibi, direkt at cennete yada cehenneme, dünyaya yollamanın amacı nedir ozaman? Hani ne yapacağımız kestirilemese bakalım ne olacak diye yaratıp dünyaya atarsın, ama zaten ne olacağını çok iyi biliyorsun, ne heyecanı var?

----

konu sahibi bunu yazmış, zamanında din hocama aynısını sordum. verdiği cevap şuydu:

insanın kaderi bellidir ama kader ikiye ayrılır: kaderimizin değiştirilebilen kısmı ve değiştirilemeyen kısmı.

değiştirilemeyen kısmını istesekde değiştiremiyoruz ancak değiştirilebilen kısmını dualar vasıtasıyla değiştirebiliyoruz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Abizittin bunu yazdı:

----

Eğer amaç 70 yıl dünyada ne yaptığımıza göre bizi sonsuz cennet ya da cehenneme atmaksa, yükle hafızamıza dünyada tüm yapacaklarımız yapmışız gibi, direkt at cennete yada cehenneme, dünyaya yollamanın amacı nedir ozaman? Hani ne yapacağımız kestirilemese bakalım ne olacak diye yaratıp dünyaya atarsın, ama zaten ne olacağını çok iyi biliyorsun, ne heyecanı var?

----

konu sahibi bunu yazmış, zamanında din hocama aynısını sordum. verdiği cevap şuydu:

insanın kaderi bellidir ama kader ikiye ayrılır: kaderimizin değiştirilebilen kısmı ve değiştirilemeyen kısmı.

değiştirilemeyen kısmını istesekde değiştiremiyoruz ancak değiştirilebilen kısmını dualar vasıtasıyla değiştirebiliyoruz.

o halde değiştirilen kısmında ne olacağını allah bilmiyo?

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

kardesim sen diyosun o zaman kurandan bana mucize gösterin FURKAN SURESI:53.ayet

zümer suresi:6 ayet  daha fazla istersen ben sana yazarım

Zikir_Fikir_Şükür
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Bu konuya yeride gelmisken son kez cevap vermek istiyorum. öncelikle tüm cevapları okudum, kimisi hikayeler anlatmış kimisi mucizelerden ve kurandakilerden bahsetmiş ancak kuranın doğruluğunu ispat edecek tek bir örnek bile yok. gelelim benim söyleyeceklerime.

Eğer sırf kendisine "makul sebeplerden ötürü" inanmadığımız için bizi sonsuz bir zaman boyunca cehennem ateşinde yakacak olan bir tanrıya gerçek bile olsa ibated etmem. böyle bir varlık olsa olsa psikopattır. sebebine gelince.

Diyelimlki kanadada doğduk, herkese yardım eli uzattık çok temiz bir hayat yaşadık ve kimseye kötü gözle bakmadık. öldüğümüzde allahın şöyle demesi beklenir.

-Allah : hoşgeldin ey kulum , bunca yıl bana inanmadın, sende haklısın her kafadan bir ses çıkıyor herkes dünyayı yaratanın kendi tanrısı olduğunu söylüyor hepsini okumaya kalksan ömrün yetmezdi zaten, ayrıca 1500 yıl önceki gibi size mucize gösterip islama çekicek peygamberlerde yollamadım ama buna rağmen iyi bir hayat sürdün bu yüzden cennetti hakettin, sonsuza kadar mükafatlandırılacaksın.

Ancak bu sadece bir senaryo asıl olacak olan şu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Allah : hayatın boyunca bana inanmadın, inkarcı oldun, sonsuz cehennem azabını hakettin.

-kanadalı : ancak allahım nerden bilebilirdim, ortada bunca seyi senin yarattığını ispatlıcak, elimizdeki yegane şey olan dünya hayatını sana ibadetle geçirmemiz gerektiğini ispatlıcak bişeyler yoktu, ama ben iyi bir insan oldum kimseyi incitmedim herkese yardım ettim.

-Allah: Sonucta inkarcısın kuranda da açıkça belirtmiştim, kafirler sonsuza kadar yanıcak, müslüman olaydın günahlarını ödedikten sora cennete gidebilirdin.

-kanadalı: ama allahım nerden bilebilirdim islamın doğru olduğunu ben kanadada doğdum.

-Allah: okuyacaktın araştıracaktın neden islamı araştırmadın.

-Kanadalı: şintoizmi neden araştırmadıysam ondan. arabistanda doğsaydımda hristiyanlığı araştırmazdım ordaki "şanslı" kulların araştırmışmı başka dinleri?

-Allah: sus kafir alın şunu cehenneme.

ne yazıkki olay böyle...

saçma cevapara karşı malum ayeti de koyayım. BAKARA SURESI 217. AYET

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=33

ALİ İMRAN 91

DAHA BİSÜRÜ VAR.

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/result.asp?ayet=kafir&Submit.x=0&Submit.y=0

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

MezrealiM bunu yazdı:

kardesim sen diyosun o zaman kurandan bana mucize gösterin FURKAN SURESI:53.ayet

zümer suresi:6 ayet  daha fazla istersen ben sana yazarım

zumer 6 için şu an kasamıyorum kusura bakma ama kısaca şunu söyleyebilirim, kuranda vardı sonradan keşfedildi denilen birçok şey önceden biliniyordu. bal arısı mucizesi felan hep bunlara dahil.
    başka mucize?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

Abizittin bunu yazdı:

----

----

o halde değiştirilen kısmında ne olacağını allah bilmiyo?

o kadarını bilemem, sorduğun soru ortada, aynısını hocama sordum bu cevabı verdi sadece bunu söylemek istedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

lepusmorris bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

göründüğü gibi olabilme ihtimalinin yanında cımbızlanmış bir görüntüde olabilir hocam.

konuyu açan arkadaşta şüphe etmekte haklı. hz. muhammet zamanında bile inanmayanlar varmış. düşünsene adamın gözü önünde mucizeler yaptığı halde inanmayanlar. diyeceğim o ki yanlış doktor öldürür hocam. sana mantıksız tutarsız bir çok cevap yazılmış ve sen bunların bazılarını islamın doğruları kabul ediceksin ama öyle değil. konuyla ilgili doğru kişilerden bilgi edinmelisin. ama iman öyledir ki gözünle görmen bir şeyi etkilemez hissetmen gerekir. maneviyat dışı bir iman şahsi kanaatime göre iman değildir.

bir de şu açıdan düşünürsen gerçeği açık seçik gördükleri için inanmamış olabilirler mi? yoksa düşün bir insan ayı ikiye bölmeye kadar mucizeler gösterecek ama sen inanmayacaksın. mümkün değil. demek ki bu mucize iddialarında tutarsızlıklar ve saptırmalar var. 

(konu açılmışken kuranda da geçen muhammedin ayı 2ye bölmesi mevzusunun muhammed ve birkaç arkadaşı dışında dünyada şaidi yoktur. böyle büyük bir olayın dünyanın her yerinden şahitleri olması gerekirken dünyanın bu durumdan haberi bile olmamıştır. düşünün şimdi ay ikiye ayrılsa kaç şahit olur ve tarihe nasıl büyük büyük yazılır.)

hocam bi de şunu düşün yok ayı 2 ye bölmüşmüş de yok şeymiş de. Bunu gören bitek arablar o zaman çinlilerde vardı başka ırkdan insanlarda niye onlar görmedi hiç birimi aya bakmıyodu amk.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
Toplam Hit: 42978 Toplam Mesaj: 414