folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/154147/Anaokulu_ve_ilkokula_zorunlu_din_dersi_onaylandi.html

http://www.milliyet.com.tr/ogrencilere-mujde-gundem-1979073/

19. Milli Eğitim Şurası’nda İlkokul 1-2 ve 3.sınıflara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi kondu.

1. 2. VE 3. SINIFLARA DİN DERSİ KABUL EDİLDİ

Eğitim Bir-Sen’in okulöncesine ilişkin talepleri reddedilirken, ilkokul 1. 2. ve 3. sınıfa Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi konulması önerisi kabul edildi. Daha önce, otelcilik ve turizm meslek liselerinde verilen servis dersinin zorunlu olmaktan çıkarılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuran Eğitim Bir-Sen, "karma eğitim mecburiyetinin kaldırılması"na yönelik önerisini “kız ve erkek çocukların ayrı olmasının okul güvenliği bakımından daha doğru olacağı” şeklinde gerekçe ile açıkladı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

Iyi bi uygulama gercek islamiyeti ve muslumanligi tam anlamiyla ogrenen nesil hirsiz tecavuzcu yawsak serefsiz olmaz en azindan.

Dini ahlaki kuvvetli olanlar guvenilir ve saygili olur.

Simdi eminim aramizdaki ateist denen varliklar ve koministler ve tabiki muhalefetler musluman gorunupte hirsizlik yapanlardan ornekler vermeye baslicak :) Yazimin basinda dedigim gibi tekrar olarak belirtim sozde degil ozde muslumanlardan bahsedoyorum.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

6 yasindaki cocuguma kimse sacma sapan inanclarini dayatamaz ozel okulda okuturum yinede din dersi aldirtmam o yastaki cocuguma  ben bu devletin harbi ak 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Laq3sre
    Laq3sre's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

6 yasindaki cocuguma kimse sacma sapan inanclarini dayatamaz ozel okulda okuturum yinede din dersi aldirtmam o yastaki cocuguma  ben bu devletin harbi ak 

hocam inancın seni ilgilendirir ama kimsenin inancınada saçma sapan diyemezsin git nerde okutursan okut hakaret etme

''Demir tava gelir, Kömür biter... Akıl başa gelir, Ömür biter..."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

İlahiyat Fakülteleri Mutezile,Şia ve Vehhabilerle doluyken pek de bir şeye yarayacağını sanmıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Teoride güzel, pratikte bi gdım yol alınamayacak çalışma..

keşke hakkıyla verilme.

almak istemeyenler de almasın zorla mı mk. ben,m sınıfta vardı bi öğrenci gitti dilekçe verdi. karnede bile din kültür muaf yazıyodu. zorla değil ki ak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tarih dersi varsa Din derside olmalıdır. Atalarımız bizim için savaştıysa onları bilmek tanımak inançlarını eserlerini korumak bizim ödevimizdir.Ülkesi için zamanında savaşanlar Allah a iman ederek savaştığı için Ülkenin müslüman kalması ve öncelik tanınması haktır. Haktır diye de ibneliğin lüzmü yoktur. Türk olmak kaderdir ama Müslüman olmak seçimdir. İnsan istediğine inanır istediğine tapar kimseyi ilgilendirmez. Aklı başına gelir oturtursun karşına islamiyeti , tarihi anlatırsın, sonra bıraksın kendi karar verir. 7 yaşındaki sabiye zorla inanç enjekte etmek nedir aq. O yaşdaki çocuk bunu kaldıramaz , önce bir temel eğitim ver ondan sonra ne anlatıyorsan anlat , seçim zamanı youtube engelleyen diktatörlerin bunu yapması normal şaşırmamak lazım.

küfrederiz villalara kulübeden
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı

Iyi bi uygulama gercek islamiyeti ve muslumanligi tam anlamiyla ogrenen nesil hirsiz tecavuzcu yawsak serefsiz olmaz en azindan.

Dini ahlaki kuvvetli olanlar guvenilir ve saygili olur.

Simdi eminim aramizdaki ateist denen varliklar ve koministler ve tabiki muhalefetler musluman gorunupte hirsizlik yapanlardan ornekler vermeye baslicak :) Yazimin basinda dedigim gibi tekrar olarak belirtim sozde degil ozde muslumanlardan bahsedoyorum.

Senin düşünce "köfte yararlı çünkü içinde et var" demek gibi olmuş.

Ayrıca ateist denen varlıklar listesine vejetaryenlerle faşistleri eklemeyi unutmuşsun.

Şimdi ahlak için dinin gerekmediği üzerine satırlarca yazı yazılır fakat vakit israfına lüzum yok. Sözlerinle İslama inanmayan, müslüman olmayan ahlaksız senin tabirlerinle "hirsiz tecavuzcu yawsak serefsiz" olur şeklinde genelleme yapıyorsun, dikkatli olmanı öneririm. Nasıl ki bir üstteki arkadaş dinine hakaret edilmesini sindiremiyorsa diğer insanlarda sizin bu laflarınızı sindiremiyor. Demek ki başkalarına saygılı ve iyi bir birey olmak için dini vecibelere bağlı olmak yetmiyor, bağlı olan adam da senin tabirlerine uygun olabiliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

bu zamana kadar dinsiz kemalist ateyis layik nesil yetişti çok şükür uzun adam sayesinde çocuklarımız iman dolu sevgi pıtırcıkları olucak. Allah senden razı olsun uzun adam

umit tarafından 04/Ara/14 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

holyone  küfür sayacındaki tüm küfürleri  saymak istiyorum o derece...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    ElizaBeTH bunu yazdı

holyone  küfür sayacındaki tüm küfürleri  saymak istiyorum o derece...

aman sakin sayim deme sonra din dusmani ahlaksiz imansiz srfsiz yavsak biri olursun ama daha altina isemeyi beceremeyen cocuklari zorla din dersi verilmesini saglayan oclari ve bunlari savunuculari en buyuk musluman ahlak sahibi en durust kisi olurlar 

sizin dininizide devlet yonetiminizide

Absolut tarafından 04/Ara/14 13:14 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 40892 Toplam Mesaj: 411